Dámské klobouky a zimní čepice ve Vídni

Sháníte dámský klobouk nebo zimní čepici a zdá se vám výběr v českých obchodech omezený? Uvažujete, kde nakoupit klobouky ve Vídni? Při své nedávné návštěvě Vídně jsem objevil obchod, který má ohromný suterén plný nádherných dámských klobouků a čepic.

Najdete jej na počátku Kärntner Str., nedaleko hotelu Sacher. Jmenuje se Oberwalder a přesná adresa je Kärntnerstraße 39. Dále sídlí i na Mariahilferstraße 61 – ve Vídni totiž obchod s klobouky kvete. Navíc má Oberwalder i e-shop (viz jeho web).

Ve výloze jsou sice pánské i dámské klobouky a čepice, ale když vyjdete, je celé první přízemí věnováno suvenýrům. Musíte sestoupit po schodech dolů – a objeví se před vámi ohromný prostor věnovaný kloboukům.

Tento článek věnuji dámských kloboukům a čepicím. V níže uvedené galerii si můžete prohlédnout dámské klobouky a zimní čepice z kolekce zima 2009/2010, vyfocené na konci října 2009. Zajímají-li vás ceny, pohybují se od 30 do 200 eur.

Pokud by vám tento obchod nestačil, o kousek dál je další – a podle některých ještě lepší: Collins Hütte. Najdete jej v podzemí ve stanici metra Oper. Určitě jej objevíte. Kromě klobouků má tento obchod velký výběr kravatových šal.