Kde koupit dámské košile, ideálně na manžetové knoflíčky

Zeptala se mě kamarádka, kde se dá koupit dámská košile (společenská), v ideálním případě na manžetové knoflíčky. Dámské košile jsou samozřejmě velmi elegantní, ale příliš se v Česku nenosí.

Nejsem v této oblasti odborníkem, ale přesto jsem zavzpomínal, kde se dají koupit (budu rád, pokud mě doplníte v diskuzi):

Dámské košile v Česku

Nikdy jsem zde dámskou košili nekupoval, ale určitě bych se v Praze a Brně podíval do Peek & Cloppenburg.

V zahraničí

Vím, že dámské košile té nejvyšší kvality prodávají u Turnbull & Asser v Londýně. Jejich e-shop je ale nevede. Některé pobočky Peek & Cloppenburg v zahraničí mají v nabídce Brooks Brothers, kteří dámské košile 100% prodávají. Brooks Brothers najdete i v Londýně. Brooks Brothers je velmi kvalitní, moderní a konzervativní móda jenom za lehce vyšší cenu. Mám s nimi vynikající zkušenosti, takže rozhodně je doporučuji.

Pěkné košile mají v Harrods, v době výprodejů zde seženete celou řadu kvalitních značkových košilí zhruba 80 liber. (Zda mají dámské košile i v Hugo Boss v Praze, nevím. ). Další možností v Londýně je House of Fraser (affiliate), kde mají několik set značkových i neznačkových košil. House of Fraser je i e-shop, který zasílá do Česka.

E-shopy, které prodávají dámské košile

Nakonec jsem přidal odkazy na e-shopy, které prodávají dámské košile. Součástí je i mikro recenze. Odkazy fungují k dnešnímu dni, nezaručuji, že budou platit i v budoucnu.

T. M. Lewin (affiliate) – dobrá kvalita, nízká (levná) cena

Charles Tyrwhitt LLP (affiliate) – dobrá kvalita, nízká (levná) cena. Jejich vyšší řada košilí (za zhruba 30 až 40 liber) je již velmi povedená.

House of Fraser (affiliate) – stovky různých košilí, od neznačkových po některé značkové. Hledejte sekce Women -> Tops -> Shirts.

http://www.hilditchandkey.co.uk/shop/ladies-shirts.htm – velmi dobrá kvalita, vyšší cena

http://www.hawesandcurtis.com/all-ladies-shirts_allladies.html – osobně neznám, ale měla by to být dobrá kvalita za nízkou cenu

http://www.brooksbrothers.com/women.process – velmi dobrá kvalita za vyšší cenu

http://www.thomaspink.com/fcp/categorylist/women/wshirts?resetFilters=true – Thomase Pinka jsem nikdy nezkoušel. Na zahraničních fórech má špatnou pověst. Je to luxusní (= předražená) značka a kvalita neodpovídá. Turnbull & Asser jsou stejně drazí (nebo i dražší), ale za své peníze dostanete odpovídající kvalitu.

Napsal Robert Němec 15. dubna 2010, aktualizováno 5. ledna 2012