Etický kodex diskuzí na Elegantně.cz 1.0

Jsem velmi rád za každý příspěvek do diskuze. Protože mám ale rád diskuzi na úrovni, jsem nucen na tomto „pozemku“, doméně elegantne.cz stanovit níže uvedená pravidla diskuzí:

Na tomto webu diskutují dámy a gentlemani. Pokud se někdo podle toho nechová, bude jeho/její příspěvek bez upozornění, bez milosti, v celém rozsahu a okamžitě smazán (z klubu byste také byli vyvedeni).

Pozor, tedy, aby se nestalo, že máte hodnotný příspěvek, ale pak do něj zakomponujete osobní urážku. Pak bude celý váš příspěvek smazán. Nemám náladu ani čas mazat jenom části, stejně jako do hloubky posuzovat vaše osobní narážky.

Konkrétní pravidla jsou pak tato:

  1. Jsme na Elegantně.cz. Proto bych prosil (respektive stanovuji), aby se všichni diskutující chovali jako dámy a gentlemani v širokém slova smysli. To znamená nepoužívat vulgární jazyk (včetně náznaků a zkratek), urážky, pomluvy, nactiutrhání nebo ponižování jednotlivce a/nebo osob.
  2. Zásadně se musí diskutující vyvarovat osobních útoků, ať už vůči ostatním diskutujícím, autorovi/autorce článku, foceným osobám nebo jakékoli třetí osobě. Slušně vysvětlete, proč si myslíte, že se dotyčný nebo dotyčná mýlí nebo v čem s ním nesouhlasíte. Nepiště věty typu: „Vy jste ale (doplňte sprosté slovo podle libosti)!“ Uvádějte jasné argumenty podložené jasnými důkazy.
  3. Pokud zastupujete nějakou obchodní značku/firmu, jste na tomto webu a v diskuzích vítání. Musíte to ale jednoznačně uvést. Uveďte vaše jméno, příjmení, značku a fungující e-mailovou adresu. Pokud se budete skrytě nebo otevřeně snažit propagovat nějakou značku bez dodržení předchozí věty, porušujete tento kodex. Zástupce značky se musí vždy vyjadřovat k tématu diskuze a nezahlcovat zbytečně diskuze.

V případě, že budete opakovaně porušovat tento kodex, může být zablokována vaše IP adresa a nebudete mít možnost přispívat do diskuzí.

Pokud nechcete tento kodex dodržovat, diskutujte prosím jinde, kde vám dané chování budou trpět.

Konečným arbitrem porušení tohoto etického kodexu je vždy moje osoba. Tento kodex mohu kdykoli vylepšit bez předchozího upozornění.

Kdykoli mi můžete napsat (pozitiva i negativa, nebojím se kritiky) na nemec@elegantne.cz.

Prosím, udržme diskuze na úrovni.