Kde koupím kravatové šály?

Otázka: Kde koupím kravatové šály? V kamenných obchodech i na internetu

Ahoj Roberte,

včera jsme se bavili o kravatové šále, kterou jsi měl na sobě. Napsal bys mi prosím ještě napsat, jak že se ta kravatová šála řekne anglicky? A kde ji koupím?

Díky, Pavel

Otázku zodpověděl Robert Němec:

Ahoj Pavle,

anglicky se kravatová šála řekne day cravat nebo jenom cravat (kravata je anglicky tie). Případně nesprávně ascot nebo ascot tie. Přísně vzato je totiž ascot tie něco jiného, co se bere k žaketu/jacketu.

Jak jsem nedávno četl v blogu na Vogue Men, opět jsou kravatové šály na vzestupu (i když v Česku jsem ji na nikom ještě neviděl :-) – změna: tento týden jsem ji viděl).

Ve Vídni seženeš extrémně nádherné kravatové šály v Jungmann und Neffe naproti galérii Albertina. Nikde jinde jsem neviděl takový výběr. Ovšem cena je srdce rvoucí: 84 eur.

 

Ve Vídni jsem kravatové šály viděl v mnoha malých i velkých obchodech, např. v Colins Mode v metru u Opery, u Knitzeho na Graben (nádherné), u Steffla na Kärntner Straße a v malých obchůdcích.

Mám ale i jednu z Milána od Andrew’s Ties asi za 20 eur (a kvalita je velmi dobrá). Andrew’s Ties mají i pobočku v Praze, ale ceny ani sortiment neznám.

 

Modrou nosím, když vím, že se zpotím. Kravatová šála je z hedvábí, a tak se hůře čistí a snáze zničí. Proto předpokládám, že tu levnou z Milána časem vyhodím.

Případně zkus nakoupit i v internetových obchodech (e-shopech):

www.tomsawyerwaistcoats.co.uk – nezkoušel jsem

www.1stchoicecufflinks.com – mají je od Soprana. Od Soprana jsem dostal nějaké kravaty zdarma, vzory zajímavé, ale kvalita nic moc.

Napsal Robert Němec 1. listopadu 2008.