Kde koupit pánský oblek v Londýně?

Otázka: Kam za nákupy obleku v Londýně?

Ahoj,

chtěl bych se Tě zeptat, zda nevíš o nějakém cenově přijatelném obchodu s obleky v Londýně. Podobný Tebou vychvalovanému Peek & Clopenburg. Moje finanční možnosti jsou okolo 500 euro/400 liber za oblek a nevím, zda by se mi před odcestováním do Londýna vyplatilo jet do Vídně. Chtěl bych oblek od Bosse.

Díky
Tomáš

Otázku zodpověděl Robert Němec:

Aktualizováno: Po mnoha a mnoha zkušenostech z Londýna jsem sepsal návod, jak nakupovat oblek v Londýně.

Paradoxně bych začal na té nejlepší ulici, co se obleků týče: Saville Row – i když se zde prodávají většinou ručně šité (bespoke nebo made-to-measure) pánské obleky za dvacet a více tisíc korun, přesto zde několik obchodů prodává i off-the-rack/ready-to-wear pánské obleky (tedy obleky, které si rovnou koupíte a odnesete).

Informace o hlavních krejčovstvích na Saville Row najdete přímo od jednoho z krejčích ze Saville Row v tomto článku. Osobně bych se zastavil u firmy Ede & Ravenscroft, u kterých již asi dva roky plánuji nákup obleku. Můžete zkusit i Gieves & Hawkes – i když zde bych se bál, že platíte hodně za značku. Nicméně stejně jako Ede & Ravenscroft nabízí i ready-to-wear obleky.

Zastavil bych se tedy v Saville Row a pokud by se mi něco v mé cenové relaci líbilo zde, nakoupil bych na této ulici. Jenom to chce překonat ostych při vstupu do krejčovství.

Osobně jsem obleky nakupoval v Londýně v Harrods – při vánočních výprodejích 2008, když byla ve Velké Británii krize opravdu velká a ceny nízké, jsem v Harrods pořídil oblek Armani Collezioni a Corneliani, každý za zhruba 12 000 Kč až 14 000 Kč.

Další možností při nákupu obleků v Londýně je Harvey Nichols, který je nedaleko Harrods. Je navíc levnější než Harrods.

Jinou možností pro nákupy střední třídy obleků (mezi 10 000 Kč až 20 000 Kč) je projít velké obchodní domy na Oxford Street. Můžete zkusit i Bond Street – ale zde oblek pod 20 000 Kč pravděpodobně neseženete. Jsou zde “velké značky”, které jsou drahé.

Chcete-li obleky pod 10 000 Kč (i mimo slevy a akce), zašel bych na Jermyn Street k T. M. Lewinovi nebo Charlesu Tyrwhittovi. I když oba obchody nabízejí primárně košile a kravaty, mají i slušné obleky. Pozor, T. M. Lewin je na Jermyn Street dvakrát! Pokud už jste na Jermyn Street a nic jste si nevybrali, zkuste třeba ještě obchodní dům Liberty na vedlejší Regent Street.

Nikdy jsem nebyl v outletu T. K. Maxx.

Jinak obleky od Hugo Bosse jsem viděl v Londýně prodávat na mnoha místech, cena kolem 400 liber je běžná.

Napsal Robert Němec 7. září 2010. Pokud máte nějaké dotazy, pište mi je do Módní poradny.