Kde koupit kvalitní košile v Brně?

Otázka: Kde nakoupit opravdu kvalitní pánské košile v Brně?

Ahoj Roberte,

mám na tebe malou prosbu: Nemohl bys mi poradit, kde koupím v Brně nějakou opravdu kvalitní košili, zhruba v kvalitě Hilditch & Key, protože odjíždím na ples a nutně během pondělí potřebuji koupit nějakou oblekovku a přes intertnet z UK by mi asi nestihla dojít. Normálně nakupuji košile v Itálii nebo ve Velké Británii, ale tam během zítřka také nestihnu zajet. :) Předem díky za tipy!

Adam

Otázku zodpověděl Robert Němec:

Asi to nebude v kvalitě Hilditch & Key, ale i v Brně se dá dobře koupit košile. Jako první bych zašel k Jankovi na Běhounské 3 v centru Brna. Janek nabízí asi košile s nejlepším poměrem cena/výkon v Brně. Jejich RTW košile nejsou sice tak dobré jako jejich MTM košile (“košile na míru”), ale za pokus to stojí. Co mě na RTW košilích u Janka vadí, je to, že mají často špatně sešitý rukáv a vrchní díl košile (nesedí proužky). Jinak jsem ale jejich RTW košile moc detailně nezkoumal, podle látky a zběžné prohlídky bych ale tipoval, že půjde o vyšší střední třídu.

Na druhou stranu, jejich MTM košile (“na míru”) se vyplatí – stojí od 2 000 Kč do 3 500 Kč. Ale výroba trvá zhruba dva týdny. Doplnění 24. července 2011: Nechal jsem si od Janka ušít dvě košile – a londýnský krejčí mi je dost zkritizoval.

Košile od Janka měli i u Steilmanna (dříve Móda Neo), který je v Brně např. na Trnité nebo ve Vaňkovce (možná bych raději zkusil Vaňkovku). Mají i jiné zajímavé košile, ty opravdu zajímavé jsou bohužel v cenách kolem 3 000 Kč, ne-li více – což je částka, za kterou se kupuje Turnbull & Asser. (Disclaimer: Steilmanna vlastní můj dobrý přítel.)

Můžeš zkusit i Maxima ve Velkém Špalíčku, ale v MTM košilích mají většinou spíše nižší střední kvalitu (nabízí ale i RTW a jejich poradenský a krejčovský servis je vynikající). Možná ale bude mít něco zajímavého.

Nikdy jsem příliš nechodil do “luxusních obchodů se značkovým oblečením” na Panské a Radnické, protože mi přišlo, že tam prodávají staré kolekce za moskevské ceny.

A pak samozřejmě Peek & Cloppenburg ve Vaňkovce. Sice má horší cenotvorbu i výběr než ten ve Vídni, ale v nouzi se dá také použít. Pamatuji, že největší výběr lepších košil byl od Hugo Bosse. Bohužel Hugo Boss neumí dělat příliš kvalitní košile – ale lepší něco, než-li nic.

Napadá mě asi dalších dvacet prodejců košil v Brně, ale žádný z nich bohužel nestojí za zmínku.

Obecně se bohužel připrav na to, že zde zaplatíš zhruba dvojnásobek, než co bys zaplatil za obdobnou kvalitu ve Velké Británii nebo Itálii.

Napsal Robert Němec 6. února 2011. Máte-li dotazy, pište mi je, prosím, do Módní poradny.