Kvalita košilí T. M. Lewin a jakou si vybrat košili k jakému obleku?

Otázka: Jaká je kvalita košilí u T. M. Lewina a jak zkombinovat košili a oblek?

Dobrý den,

chystám se objednat si spolu s kolegy na zkoušku pánskou košili z obchodu T.M.Lewin, ale nejsem si jistý materiálem. Chci klasickou bílou, ale nevím zda zvolit “Luxury Twill”, “2-Fold Poplin” nebo “Herringbone” (ještě mají “Oxford”, ale o něm píšete, že není vhodný). Jaká látka je podle Vás nejvhodnější pro oblekovou košili? Pokud byste je mohl stručně charakterizovat, byl bych Vám vděčný.

Předem mnohokrát děkuji.

FS

Odpověděl Robert Němec:

T. M. Lewin má nyní v nabídce něco okolo dvou set druhů pánských košil. Zhruba jednou za měsíc je mění, takže co bylo v nabídce před měsícem už dnes pravděpodobně nebude. Je to i proto, že nechtějí, aby muži potkávali jiné muže oblečené v té samé košili. Dokud jsem to nevěděl, čekal jsem, že když jednu pánskou košili vyprodají „že jim dojde nová zásilka“. Takřka nikdy nedojde.

Materiál se trochu liší podle ročního období. Letní košile jsou tenčí, zimní silnější. Nicméně v nabídce jsou po celý rok oba druhy.

Ve vašem případě bych zvolil Luxury Twill (mám ji také). Nicméně T. M. Lewin není výrobce košilí, u kterého byly extrémně velké rozdíly mezi kvalitou látky. Ale orientujte se podle ceny: pokud je cena vyšší, je většinou i kvalita vyšší.

Co se týče toho, jak kombinovat pánskou košili a pánský oblek, bylo by to téma na několik článků. Obecně začněte s bílou hladkou košilí (bez vzoru). Bílá dá vyniknout obleku i kravatě.

Nekombinujte proužky a čtverečky (pokud nejste mistr v oblékání). Máte-li proužkovaný oblek, vezměte si jednobarevnou nebo proužkovanou košili. Ne čtverečkovanou.

Vzor by neměl být stejně velký, ale rozdílně velký (např. úzké proužky a široké proužky). Částečně jsem o kombinaci košile a kravaty (případně zbytku) psal v článku Jakou košili si mám vzít na svatbu?

Má to spoustu výjimek a „ale“, nicméně zaznamenávám si, že musím toto téma v budoucnu rozpracovat.

Upozornění: vzhledem ke kvalitě košilí T. M. Lewin se především ty zimní hůře žehlí. Připravte se na to.

Posílejte mi vaše dotazy na nemec@elegantne.cz.

Napsal Robert Němec 8. října 2008