Módní trendy na podzim 2008

Předem upozorňuji, že uvedené módní podzimní trendy jsem vypozoroval v zahraničí. Nezaručuji, že se tím bude někdo řídit v naší banánové republice. Nemluvě o tom, že k nám prodejci vozí rok staré kolekce (což je bohužel fakt).

Módní trendy na podzim 2008 pro dámy

Hlavní tendencí je elegance, až prudká elegance. Ta se dělí do dvou směrů: buď velmi střídmá business elegance, anebo naopak jsou šaty hodně zdobené a zabírají mnoho prostoru.

Barvy jsou bílá, černá, červená, fialová a kovová.

Nosí šátky (především hedvábné šátky), z čehož jsem nadšen, protože šátky miluji. Nejvíce se nosí šátky kolem krku, ale můžete si je vzít i na hlavu nebo kolem zápěstí. Hedvábný šátek nemusí být zrovna od firmy Hermes, kvalitní pořídíte již za 300 Kč. Podívejte se na slečnu vpravo.

Šaty, ale i dámské košile občas připomínají 19. století.

Kabelky jsou střední velikosti, případně malé.

 

Módní trendy na podzim 2008 pro pány

Oblečení je ve vojenském stylu – kabáty, bundy ale i svetry jsou vypasované a s výložkami.

V USA i Velké Británii se hodně nosí vojenské kabáty – trenčkoty. Další oblíbený pánský kabát je duffelcoat – vlněný kabát s kapucí, který se zapíná na poutka.V neposlední řadě je oblíbený raincoat, který vidíte níže.

Kabáty se nosí hodně, bundy ustupují (až na Česko, kde zase jistě uvidíme běhat po městě lidi se sjezdařskými bundami). I bundy se hodně prodlužují.

Barva se nosí šedá, na kterou nemám moc pozitivní názor. Obecně jsou barvy tlumené (a pak hodně vynikne kravata, viz níže).

Klasikou je pak svetr s kravatou. Pokud si chcete mít svetr s kravatou, musí být rozepínací jako dole, nebo s výstřihem do V. Fotografie níže je z kolekce Brooks Brothers podzim 2008.

Kravatu, kterou uvidíte velmi často, je červená kravata s velkými bílými puntíky – jako Ferda Mravenec. Je vyfocena nebo na stojanech skoro všude (od Vídně po Londýn), stejně jako je vyprodaná. Skladem ji mají snad jen u Classic Wardrobe.

Foto: s laskavým svolením Brooks Brothers