Nejlepší blogy o módě/Best fashion blogs

To málo, co o módě vím, jsem se naučil hlavně z knih, diskuzních fór na internetu, časopisů (hlavně GQ), od lidí z oboru a z vlastního života, výchovy (pamatuji si např., jak jsem dostal od mé milé babičky vynadáno, když jsem za ní přišel v nevyžehleném tričku; od té doby jsem se nikdy neodvážil vyjít ven v nevyžehlené věci) a praxe. Ale občas mám chuť podívat se i na nějaký blog. A tak jsem si řekl, že sestavím seznam blogů o módě, na které se dá občas podívat.

Je to žebříček (či spíše přehled) nejlepších blogů o módě podle mého uvážení a věřím, že vy byste sestavili třeba jiný žebříček. Jsou to prostě blogy o módě, které se mi líbí. Vím např. že Manolo Blahnik píše blog o módě pro muže – ale jednoduše se mi nelíbí. Proto není níže uveden (odkaz je http://manolomen.com/ – abyste neřekli). A protože jsem muž, převažují blogy o pánské módě.  Jsou to také blogy spíše o praktické a zároveň elegantní módě. Obrázky z módních přehlídek, kde se nosí modely, které si normálně neobléknete, mě zas tak moc nezajímají.

Na druhou stranu, blogují i u vynikajícího krejčovství ze Savile Row Gieves and Hawkes (http://blog.gievesandhawkes.com/), jenže jejich blog je děsivě nudný a korporátní. Proto jsem jej také nezařadil. Podobně dopadl blog, který píše Ozwald Boateng (http://ozwaldboateng.blogspot.com/).

Jiný příklad, Facehunter (http://facehunter.blogspot.com/) nedosahuje kvalit The Sartorialist – a fotí takřka výhradně ženy (proti tomu nic nemám, ale muž se těžko inspiruje u krásných šatů).

Nesnažil jsem se udělat žádné pořadí, není první ani poslední místo. Podobně, jako mohu přidat blog, o kterém jsem dosud nevěděl. Proto mi prosím neváhejte dát další tipy v diskuzi. Prošel jsem desítky převážně pánských blogů o módě, ale možná mi nějaký unikl.

Žebříček nejlepších módních blogů (převážně se zaměřením na pánskou módu)

http://www.berkleymagazine.co.uk/ – jeden z nejlepších, ne-li nejlepší. Bohužel má pozastavený provoz. Obsah ale stojí za to.

http://www.businessoffashion.com/ – přináší odkazy na další články o módním průmyslu.

http://asuitablewardrobe.dynend.com/ – zajímavé tipy.

http://www.dandyism.net/ – na hraně.

http://faubourgsainthonore.blogspot.com/ – ve francouzštině, ale obrázky stojí za to.

http://stylesalvage.blogspot.com/ – zajímavý, i když ne nutně elegantní.

http://www.fashionbeans.com/ – už spíše časopis – a o to kvalitnější. Doporučuji.

http://www.fashionising.com/ – opět již spíše časopis, ale kvalitní.

http://www.guystyleguide.com/ – tipy pro muže.

http://artofthetrench.com/ – takřka to není blog. Počkejte chvíli, až se načte druhá stránka.

http://www.garancedore.fr/ – další vynikající francouzský blog. Zajímá-li vás francouzská móda a elegance, doporučuji.

http://www.englishcut.com/ – krejčí ze Savile Row bloguje. Doporučuji. Dozvíte se opravdu hodně informací.

http://www.thesavilerowtailor.co.uk/ – další blog ze Savile Row. Opět doporučuji. Ukazuje, proč je oblek tak drahý. Zajímalo by mě, kdy u nás bude nějaký krejčí blogovat. :-)

http://sandraleopardova.blogspot.com/ – v podstatě jediný český fashion blog, který mě zaujal. Bohužel nejsem holka ve věku 15 až 23, abych se zde mohl inspirovat. :-(

http://modnipeklo.cz/ – na tento blog jsem narazil až dva týdny po dopsání článků a jsem z něj nadšen. Je sice zaměřen převážně na dámskou módu, ale kdyby byl zaměřen na pánskou, mohl bych to zde zavřít. :-) Tři autorky se evidentně vyznají i v technologii odívání, takže vám skutečně poradí. Obdivuji jejich vytrvalost, já bych tak často psát nedokázal.

http://jakandjil.com/blog/ – blíží se kvalitě The Sartorialist.

http://thesartorialist.blogspot.com/ – to nejlepší nakonec.

A dovolte mi upozornit na naše dva nové projekty, kde si můžete nechat zhodnotit to, co nosíte: http://www.facebook.com/Panove a http://www.facebook.com/Elegantni.damy.

P. S. Můžete se podívat i na jiný žebříček nejlepších blogů o módě.

Článek hledáte také jako: best fashion blogs a best men fashion blogs.

Napsal Robert Němec 28. srpna 2010.