Kde nakupujete pánské svetry?

Otázka: Kde nakupujete pánské svetry?

Dobrý den,

zcela náhodou jsem narazil na Vaše stránky Elegantně.cz a musím konstatovat, že je to fajn čtení.

Chtěl bych se Vás zeptat, kde doporučujete nakupovat svetry, popř. jejich značky.

S pozdravem

JB

Odpověděl Robert Němec:

Děkuji vám za pochvalu.

Nedávno jsem byl s kamarádem vybírat pánský svetr. Prošli jsme Vaňkovku, nakoukli do obchodů Esprit a s.Oliver a nakonec skončili kde jinde než v Peek & Clopenburg.

I když má Peek & Clopenburg v Brně ještě relativně nízké ceny, přesto jsem si říkal, jak jsem rád, že nakupuji (nejen pánské svetry) v USA (i když přes internet).

Pánské svetry nakupuji již takřka výhradně u Brooks Brothers. Každou chvíli mají nejrůznější výprodeje a cena pánských svetrů (ať již jsou to bavlněné svetry, vlněné svetry, svetry z merino vlny atd.) klesá někam k 50 až 60 dolarům.

Tedy luxusní svetr (Brooks Brothers je luxusní značka) pořídíte za 1 000 Kč. A i když si vyberete nějaký hodně luxusní svetr za 120 dolarů nebo snad dokonce 150 dolarů (a to bez slev – a slevy a výprodeje jsou každé dva měsíce), stále vás to přijde na 3 000 Kč (uvažuji i o dopravě, DPH a clu). E-shop Brooks Brothers zasílá i přímo do ČR a to za cca 50 dolarů.

Pokud si chcete svetry vyzkoušet, vyplatí se je koupit v Peek & Clopenburg ve Vídni. Výběr je větší a ceny nižší než v Brně. Ať už se jedná o svetry Hugo Boss nebo levný McNeil. Na další tipy (Berlín, Londýn, Miláno…) se podívejte v článcích Nákupy, obchody a e-shopy a Vyplatí se nakupit pánský oblek ve Vídni? Nebo v Drážďanech? A kde?

Mimochodem, že by Hugo Boss nebo McNeil dělali nějak extrémně kvalitní pánské svetry, to ne. Brooks Brothers jednoznačně vedou (na druhou stranu zase třeba mají špatné střihy košilí a kravaty dělají lepší jinde). A ještě jiný postřeh: McNeil je několikanásobně levnější než Hugo Boss. Není ale několikanásobně horší…

Velmi klasické svetry pak najdete ve Vídni v House of Gentleman na Kohlmarkt 12.

Jeden svetr mám od J. Crew (www.jcrew.com). Nabízí spíše sportovnější pánské svetry. Kvalita je velmi dobrá (a cena při výprodeji v USA byla taková, že jsem toho od J. Crew koupil hodně).

Jeden svetr mám od Jackpot & Cottonfield. Na to, že jej mám již mnoho let a chovám se k němu drsně, mi jej stále všichni chválí. Ale když jdu dnes kolem jejich obchodu a vidím ty ceny… vzpomenu si na pánské svetry od Brooks Brothers.

Kašmírové svetry (ale i kašmírové šály) má údajně nejlepší britský výrobce Robert Old (www.old.co.uk), který má i vlastní e-shop. On totiž není kašmír jako kašmír – ale to je téma na jiný článek. Svetry nabízí např. i T. M. Lewin nebo Hilditch & Key, ale nikdy jsem od nich žádný pánský svetr nekupoval.

Posílejte mi vaše dotazy na nemec@elegantne.cz.

Napsal Robert Němec 9. října 2008