V jakých italských e-shopech koupíte hedvábné kravaty a hedvábné šátky

Před nedávnem jsem na Brooks Brothers zahlédl nádherný hedvábný šátek z Itálie – a protože byl navíc ve slevě, byl i za rozumnou cenu.

Jenže: Kupovat italské oblečení z USA mi nepřišlo zrovna moudré: Zaplatíte dopravu, často i DPH a clo, o prostředníkovi ani nemluvě (zboží se vyrobí v Itálie, někdo to pošle do USA, přirazí si k tomu marži a vy si to pak necháte poslat zpět do Evropy – jednoznačně nesmyslný řetězec). O neekologičnosti ani nemluvě.

A tak jsem si řekl, že se poohlédnu, zda by nešlo kupovat si zboží přímo z Itálie. V první fázi mě zajímaly jenom kravaty a hedvábné šátky.

Pamatuji si navíc na svou návštěva městečka Como v severní Itálii (nad Milánem). Como je hlavní město výroby kravat v Itálii. Vzpomínám-li si dobře, běžně se tam v roce 2007 prodávaly dobré hedvábné kravaty za 10 eur a báječné za 20 eur. Není divu – když T. M. Lewin dokáže prodávat velmi velmi dobré kravaty za 30 liber a méně, proč by neměly být přímo na místě od výrobce za 20 eur?

Jenže: moc italských e-shopů prodávajících hedvábné kravaty a hedvábné šátky jsem nenašel (navíc aby byly aspoň trochu funkční, zaujaly mě a byly pokud možno v angličtině). Výrobců italských kravat jsem přitom našel hodně. Ale pokud neodeberete alespoň sto kravat – což je množství, které většina z nás běžně nenakupuje – nemůžete se stát jejich zákazníkem.

Níže najdete seznam italských e-shopů, prodávajících hedvábné (ale i jiné) kravaty, případně dokonce hedvábné šátky. Ale stejně: v Itálii seženete na každém rohu lepší výběr, nižší ceny a značky, které se moc přes internet neprodávají, ať už jsou to světoznámé značky (E. Marinella, Kiton, Brioni, Battistoni, Borrelli, Isaia, Barba, Paone), nebo místní, levnější, ale občas stejně vynikající. (Už jsem se naučil, že cena v módě příliš s kvalitou nekoreluje.) Mohu-li tedy doporučit, zajet na letní nebo zimní výprodeje v Miláně se vyplatí.

Italské e-shopy prodávající hedvábné kravaty, případně i hedvábné šátky

http://www.eties.it/en/velmi mě zaujal. Najdete zde jak značkové, tak neznačkové italské a francouzské kravaty, manžetové knoflíčky, hedvábné šátky atd.

http://www.steveandco.com/en/ – sesterský projekt eTies.it. Nenabízí ale šátky, jenom dámské šály.

http://www.holl.it/eng/košile, kravaty… Nemají příliš velký výběr a ovládání je horší.

http://www.raffaelloties.com/jeden z největší e-shopů s italskými a francouzskými kravatami. Najdete zde ale pouze kravaty velkých značek. Asi nejlepší výběr.

http://www.yoox.com/ – velký evropský e-shop. Ceny ale mají vyšší.

http://www.luxties.com/ – nabízí kravaty a šály. Raffaello nebo eTies mi ale přijdou mnohem lepší.

http://shop.boggi.it/ – obchod s italským pánským oblečením. Malý výběr kravat.

http://pierotucci.it/ – primárně továrna na italské kožené oblečení (velmi pěkné a za dobré ceny), ale najdete zde i nabídku zhruba dvaceti kravat.

http://www.rinascente.it/ – síť velkých italských obchodních domů bohužel neprodává on-line.

http://www.cravattificioitaliano.it – zajímavé kravaty (včetně “7 folds”) a hedvábné šátky. Tento online obchod má ale jednu nevýhodu: poštovné do Česka stojí aktuálně 25 eur (přitom do USA 16 eur a do Švédska 8,50).

eu.forzieri.com – Forzieri se rozšířil i zpět do Evropy (původně podnikal v USA). Nabízí kravaty i hedvábné šátky. ČR opět vydělují z EU, takže se poštovné dozvíte až na konci.

Víte-li o nějakých dalších italských e-shopech, které nabízí kravaty a hedvábné šátky, budu rád, když se o ně podělíte v diskuzi pod článkem.

Článek také hledáte pod výrazy: Italian ties, Italian silk ties, silk scarves

Napsal Robert Němec 12. prosince 2010.