Velikosti u pánských košilí – jak zjistím správnou velikost?

Otázka: Jak zjistím správnou velikost u pánských košilí?

Ahoj Roberte,

nakupuji pánské košile v jednom z těch obchodů (www.savilerowcom.com), cos doporučil a malinko mám problém vyznat se ve velikostech.

Předpokládám, že dva řádky “single” a “double” určují, zda budou knoflíčky manžetové či normální. Single = normál, double = manžety. Je to tak?
Dál nevím, jak ze svých mír zjistit anglickou velikost (když se změřím, jak to převedu a zjistím že mám koupit např. 16 1/2″)?

Záložka sleeves (sleeves -1″, standart atd.) nejspíš udává šířku rukávu. Ale jak zjistím tu standardní?

Předem děkuji za radu, doufám že moc neotravuji.

M.

 

Otázku zodpověděl Robert Němec:

Savile Row Company slevnili na 14 liber? To je opravdu výhodná koupě (za tu cenu). Některé pánské košile stojí dokonce devět liber. Dej mi prosím následně vědět, jaká je kvalita. Měla by být (na rovinu) nejhorší z nejlepších (za 300 Kč nemůžeš čekat super kvalitu).

Ano, single jsou jednoduché manžety (na knoflík), double na manžetové knoflíčky. Není tomu tak vždy, ale v tomto případě to tak platí.

Změříš se kolem krku a pak to převedeš na palce. To je ona britská velikost. Pokud máš např. obvod krku 39 cm, je to v palcích 15,5. Přepočítávací tabulku najdeš třeba u konkurence: http://www.tmlewin.co.uk/Content.aspx?content=YourSize.htm.

Vždy zaokrouhluj směrem nahoru.

Standardní délka (ne šířka) rukávu se váže k obvodu krku. U Savile Row Co. najdeš informace o vztahu standardního obvodu krku a standardní délky rukávu na http://www.savilerowco.com/info/products/mens-sizing-charts. Pozor, každý výrobce měří délku rukávu trochu jinak. Třeba T. M. Lewin má delší rukávy.